Po 22 latach przerwy reprezentacja Polski w hokeju na lodzie ponownie wzięła udział w mistrzostwach świata elity w tej dyscyplinie sportowej. Przypomnijmy, że arenami zmagań były w tym roku Praga i Ostrawa. Zobaczmy, jak po tak długiej przerwie wypadła Polska oraz kto pozostał w grze o mistrzostwo świata.
Jak poradziła sobie Polska na hokejowych mistrzostwach świata
Powroty na wielką sportową imprezę po wielu latach nieobecności nie należą do łatwych. Na własnej skórze przekonała się o tym hokejowa reprezentacja Polski. Biało-czerwoni powrócili na mistrzostwa świata elity po 22 latach przerwy. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju cel postawiony przed naszymi hokeistami był jasny: walka o utrzymanie. Było to zadanie piekielnie trudne do wykonania. Polaków czekało w Ostrawie siedem spotkań grupowych.
Można powiedzieć, że każdy mecz był jak finał. Mimo tego, że to rywale byli zdecydowanymi faworytami w każdym ze spotkań, mecze Polaków obfitowały w niesamowite emocje. Biało-czerwoni niedoskonałości techniczne nadrabiali ambicją i wolą walki. W efekcie nasza reprezentacja w 7 meczach zdobyła jeden punkt, ale zostawiła po sobie świetne wrażenie i przychylne opinie hokejowych ekspertów. Niestety, punkt nie wystarczył do utrzymania w hokejowej elicie.
Kto awansował do play-offów?
Z fazy zasadniczej hokejowych MŚ do kolejnej rundy awansowały następujące reprezentacje z Grupy A: Kanada, Szwajcaria, Czechy, Finlandia. Natomiast z Grupy B były to: Szwecja, USA, Niemcy, Słowacja. Za nami ćwierćfinały, w których Kanada pokonała Słowację, Szwajcarzy okazali się lepsi od Niemców, Szwedzi wyeliminowali Finów, a gospodarze, Czesi dość niespodziewanie wygrali z reprezentacją USA. Półfinały Szwecja – Czechy i Kanada – Szwajcaria odbędą się w sobotę 25 maja.