Przed rozpoczęciem eliminacji Euro 2024 mało kto przypuszczał, że reprezentacja Polski na Euro 2024 trafi dopiero poprzez baraże. Ku zaskoczeniu wszystkich tak się właśnie stało. Biało-czerwoni na niemiecki europejski czempionat przebijali się przez dwustopniowe baraże.
Polska – Estonia
Najpierw, w półfinale baraży o Euro 2024 Polacy zmierzyli się z Estonią. Pokonanie tego rywala było warunkiem koniecznym, aby znaleźć się w ostatecznej rozgrywce o finał baraży. Polacy przy ogłuszającym dopingu fanów nie dali żadnych szans Estończykom przewyższając rywali w każdym elemencie gry. Chwilami mecz z Estonią przypominał grę kontrolną. Nasz zespół mógł przećwiczyć nie tylko różne warianty gry, ale także wykazał się wysoką skutecznością wygrywając 5:1.
Polska – Walia
Jednak to, co najważniejsze dla polskiej piłki reprezentacyjnej wydarzyło się pięć dni po zwycięstwie z Estonią. Mecz z Walią w Cardiff to już zupełnie inna historia. Oba zespoły miały świadomość, że od tego pojedynku zależy to, kto uzupełni stawkę finalistów piłkarskiego Euro 2024 w Niemczech. Cały mecz Walijczycy jak i Polacy skupiali się na tym, aby nie stracić bramki, licząc jednocześnie na swoje szanse w polu karnym rywala. Mimo szans z obu stron przez całe spotkanie utrzymał się bezbramkowy remis. O awansie na Euro miały zdecydować rzuty karne. W nich większą odpornością psychiczną wykazali się Polacy i to oni zagrają w czerwcu na niemieckich boiskach.
Co dalej z Reprezentacją Polski na Euro 2024?
Teraz przed Polakami moment na zasłużone świętowanie awansu. Jednak już 16 czerwca biało-czerwoni rozpoczną udział w mistrzostwach Starego Kontynentu. Zespół prowadzony przez Michała Probierza na niemieckich boiskach rozegra minimum trzy spotkania. Rywalem Polaków w grupie D będą kolejno Holendrzy, Austriacy i Francuzi.
Faza grupowa Euro 2024
Faza grupowa Euro 2024 rozpocznie się 10 czerwca i potrwa do 26 czerwca. Zobaczmy, jak wygląda skład poszczególnych grup Euro 2024 w Niemczech.
Grupa A
Niemcy, Szkocja, Węgry, Szwajcaria
Grupa B
Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania
Grupa C
Słowenia, Dania, Serbia, Anglia
Grupa D
Polska, Holandia, Austria, Francja
Grupa E
Rumunia, Ukraina, Belgia, Słowacja
Grupa F
Gruzja, Czechy, Turcja, Portugalia